2020-07-11

3. „Olweus“: laiškas tėvams (globėjms)
Brangūs tėvai / globėjai,

Mūsų mokykla rūpinasi mokinių saugumu ir gerove. Mes norime, kad mūsų mokykla būtų gera ir priimtina vieta, kurioje mokiniai jaustųsi gerai ir galėtų mokytis. Kad to pasiektume, mes ruošiamės pradėti taikyti Olweus patyčių prevencijos programą.

Olweus patyčių prevencijos programa (OPPP) yra viena iš geriausiai žinomų ir visuotinai pripažintų patyčių prevencijos programų. Nustatyta, jog OPPP tikrai sumažina patyčių atvejų skaičių.

OPPP pagrindiniai tikslai yra užkirsti kelią jau vykstančioms patyčioms ir sumažinti naujų patyčių atvejų atsiradimo tikimybę. Ši programa taip pat padeda gerinti mokinių tarpusavio santykius. Ši prevencijos programa skirta visiems mokiniams, ne tik tiems, kurie kenčia nuo patyčių, ar tiems, kurie linkę skriausti kitus.

Tėvai arba globėjai taip pat atlieka labai svarbų vaidmenį. Jūsų vaikas bus skatinamas pranešti apie patyčias suaugusiajam mokykloje arba namuose, jei jis arba ji tapo patyčių objektu arba patyčių mokykloje liudininku. Labai svarbu, kad Jūs rimtai reaguotumėte į patyčias ir praneštumėte apie tai mūsų mokyklos darbuotojams. Mūsų mokyklos darbuotojai yra apmokyti ir žino, kaip reikėtų elgtis ir spręsti patyčių situacijas, jei, žinoma, jiems yra pranešama apie patyčias.

Mes taip pat organizuosime tėvų susirinkimą, kuriame jūs daugiau sužinosite apie šią prevencijos programą. Labai svarbu, kad jūs dalyvautumėte šiuose renginiuose.

Patyčių nereikėtų laikyti paprasčiausiais „vaikų žaidimais“ ar įprastu reiškiniu, su kuriuo vaikai turėtų susidoroti. Kiekvienas mokinys turi teisę mėgautis ir džiaugtis saugia mokyklos atmosfera bei aplinka.

Jei jums kilo kokių nors klausimų, susijusių su šia programa, prašome kreiptis į Jūsų vaiko klasės auklėtoją arba į mane.

Nuoširdžiai,
Mokyklos direktorius