2019-03-26
Progimnazija

Emblema

Kviečiame paremti

Skirkite mūsų progimnazijai 2% savo pajamų mokesčio. Ačiū.

Kontaktai (QR)
Progimnazijos kontaktai

Skaitliukas
PageRank
Soc. tinklo parinktys
Progimnazijos svetainė:


Progimnazijos Facebook puslapis:


Korupcijos prevencija
Pranešk STT

Korupcijos prevencijos dokumentai

Psichologinė pagalba
Psichologinė pagalba
Informacija apie pedagoginės
psichologinės pagalbos teikimą


Klausk psichologo
Psichologinė pagalba
Tiesioginė psichologo
pagalba ir konsultavimas


SEU ir patyčių prevencija
Patyčių prevencijos programa

Socialinio ir emocinio ugdymo, patyčių ir smurto prevencijos programos progimnazijoje


„Už saugią Lietuvą“
Patyčių prevencijos programa

Nacionalinė socialinio saugumo kampanija
„Už saugią Lietuvą“


VK mokėjimo ir LRK pagrindų egzaminai
Egzaminai

Valstybinės kalbos mokėjimo ir Lietuvos Respublikos Konstitucijos pagrindų egzaminaiPasijusti filologu...
Kiekvienas kažkuo domimės. Dainuojame, sportuojame, šokame, konstruojame, skaitome... Nesu visiškai tikra dėl skaitymo kaip mano pomėgio (kol kas greičiau tai „darbas“), bet rašymas man jau tapo vienu svarbiausių kasdienių užsiėmimų. Tiesiog man tai patinka. Juk net iš trumpo fragmento, kuris apibūdina dienos orą ar nuotaiką, gali gimti puiki esė. Tokių, kaip aš, rašymo draugų Lietuvoje tikrai ne vienas, todėl rengiami konkursai, kurie suburia visus jaunuosius autorius. Į vieną solidžiausių mokinių konkursų – Lietuvos jaunųjų filologų konkursą, vykstantį jau 50-ąjį kartą, buvau pakviesta ir aš. Taigi man teko garbė ir didžiulė laimė net tris dienas dalyvauti jo baigiamajame respublikiniame etape Vilniuje.
Šios pavasario atostogos buvo tikrai neeilinės! Su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Andželika Vitkūniene jas praleidome Vilniuje. Vos užsiregistravusios Vilniaus Simono Daukanto gimnazijoje, skubėjome į konkurso atidarymo renginį Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. Po įžanginio susibūrimo atėjo metas... dirbti! Kiekvienas atvažiavęs priklausė vienai iš 7 sekcijų (literatūrinių vertimų, kalbos darbų, literatūros kritikos, tautosakos, publicistikos ir esė, prozos ir poezijos), kuriose ir dirbome. Aš priklausiau publicistikos ir esė sekcijai. Kiekviena sekcija turėjo savo vertintojus, kurie skaitė ir analizavo mūsų darbus. Mūsų sekcijos vertintojai – žurnalistė, rašytoja Gintarė Adomaitytė ir redaktorius Andrius Kunickis. Abu vertintojai negailėjo draugiškų patarimų, praktiškų pamokymų. „Ką ir kaip žmogus skaito, taip jis ir rašo,“ – sakė A. Kunickis per „pamoką“. Pirmąją dieną sekcijose skaitėme vieni kitų darbus – tai, ką kiekvienas parašėme ir pateikėme konkursui. Rašėmės pastabas, kas patiko ar nepatiko kito darbe, gėrėjomės bičiulių kūrybiškumu, sakinio lengvumu, pastabumu. O jau kitą, antrąją darbo dieną vertintojai nuodugniai nagrinėjo mūsų darbus, versdami kiekvieną segtuvų puslapį, pasakydami visas, net smulkiausias klaidas ar pastabas. Žinoma, kiekvienas iš mūsų į šį konkursą patekome ne atsitiktinai, praėję atrankas rajonuose ir šalyje, todėl komisijos nariai, mokytojai ir draugai negailėjo ir pagyrimų, skatinimo toliau kurti.
Tikriausiai dabar perskaičius pasirodė, kad, be darbo sekcijose, nieko neveikėme. O veikėme visko tiek, kad tik spėk suktis – vieną vakarą laukė filmo peržiūra Martyno Mažvydo bibliotekoje, kitą poezijos vakaras Lietuvos rašytojų sąjungoje, Rašytojų klube, ir, žinoma, ilgi pasivaikščiojimai pavasarėjančio Vilniaus gatvėmis, gilūs ir prasmingi pokalbiai apie kūrybą, rašymą ir kitus gyvenimo malonumus bičiulių sambūryje ar, pavyzdžiui, su vertinimo komisijos pirmininku literatūrologu Regimantu Tamošaičiu bei rašytoja Diana Opolskaite. Trečioji diena pati svarbiausia – laukė konkurso uždarymas ir apdovanojimai. Prieš juos lankėmės Valdovų rūmuose, kuriuose buvo ekskursija. Nors ten man teko pabuvoti ne pirmąjį kartą, tikrai atsirado dalykų, kurie nustebino. Ypač Vilniaus panorama – vaizdas iš rūmų bokštelio. Jis tiesiog gniaužia kvapą! Ne kiekvieną dieną iš taip arti pamatysi griūvantį Gedimino pilies kalną, kuris iš ten atrodo tarsi pasiekiamas ranka.
Apdovanojimams visi dalyviai vėl susirinko į Nacionalinę biblioteką. Dalyvavome iškilmingame renginyje, kuriame buvo pagerbti visi konkurso dalyviai ir jų mokytojai. Šįkart apdovanojimo rankose neturiu, nes konkurencija su vyresniųjų klasių mokiniais mane įveikė. Iš į visas sekcijas pakviestų 102 mokinių buvau viena jauniausių dalyvių, bet man tai tik dar didesnė paskata grįžti ten kitąmet, ir, kaip labai norėčiau, su diplomu rankose. Nors turbūt ne tai svarbiausia. Juk daug svarbiau patirtis, kuri tikrai užgrūdina ir paskatina eiti dar toliau. Tai puiki proga susitikti su įžymiais žmonėmis ir susipažinti su kitais konkurso dalyviais, su kuriais, tikiu, po šito susitikimo bendrausime dar ilgai! Juk mus jungia bendras pomėgis – pastebėti, sukurti ir užrašyti.


Emilija Račkauskaitė, 8c klasės mokinė
Andželikos Vitkūnienės ir Regimanto Tamošaičio nuotraukos


P.S.:
Emilija Račkauskaitė – progimnazijos 8c klasės mokinė – aktyvi, komunikabili, veikli ir kūrybinga mergina. Ji ne tik puikiai mokosi, bet ir lanko Zarasų meno mokyklos Dailės skyrių, folkloro ansamblį, groja Kultūros centro kapeloje, dalyvauja Zarasų jaunimo veikloje. Emilija – Zarasų jaunimo laikraščio „Tu – ne vienas“ korespondentė. „Esu žmogus, kuris nori pailsėti, bet sau to niekada neleidžia. Tiesiog noriu būti ir dalyvauti visur, kur galiu, ir nesiruošiu sustoti!“, - sako ji.
Emilija nebijo iššūkių. Ji mielai dalyvauja projektuose, konkursuose, olimpiadose, ne viename iš jų yra laimėjusi prizines vietas. Neseniai Emilija buvo pakviesta dalyvauti viename iš garsiausių Lietuvos mokinių konkursų – Jaunųjų filologų konkurse, skirtame ugdyti gabių mokinių filologinius gebėjimus. Jos kūrybinis publicistinis darbas „Žaidžiu žurnalistę. Bandymai“ pripažintas vienu geriausių Lietuvoje.


Andželika Vitkūnienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

2018-04-11Direktorė
Aldona Navickienė

Aldona Navickienė

Gyvenimo aprašymas
(60 Kb, pdf)

Metų užduotys
(36 Kb, pdf)


Pamokų laikas

1. 08.00 - 08.45
2. 08.55 - 09.40
3. 10.00 - 10.45
4. 11.10 - 11.55
5. 12.05 - 12.50
6. 13.00 - 13.45
7. 13.55 - 14.40

Atnaujinta 2018-09-03

Tvarkaraščiai

5 klasės (laikinas)
6 klasės (laikinas)
7 klasės (laikinas)
8 klasės (laikinas)
Mokytojai (laikinas)
Konsultacijos
Neform. vaikų švietimas

Atnaujinta 2019-01-21

Pavėžėjimas
Autobusas
Maršrutų pakeitimai
nuo 2018 m. rugsėjo 7 d.


Atnaujinta 2018-09-06

Vaikų maitinimas
Progimnazijos valgyklos valgiaraštis

15 dienų perspektyviniai
valgyklos valgiaraščiai


Progimnazijos valgykla
(2,4 Mb, pdf)

Suvieko skyriaus valgykla
(2,5 Mb, pdf)


Vaikų maitinimo tvarkos aprašas
(195 Kb, pdf)


Atnaujinta 2018-11-08

Dienynas
TAMO dienynas

Prisijungimas


„Vyturys“
Elektroninių knygų biblioteka moksleiviams

Skaitmeninė elektroninių knygų biblioteka moksleiviams
„Vyturys“


Nuorodos

Zarasų švietimo centrasZarasų „Ąžuolo“ gimnazijaZarasų „Santarvės“ pradinė mokykla

Daugiau nuorodų ...

Perspėjimo sistema
Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistema (GPIS)

GPIS