2018-09-19

Atkurtai Lietuvai 100

Patyčių prevencija

Patyčių ir smurto prevencijos programos progimnazijoje

Teisinių žinių konkurso „Temidė“ I-asis etapas Zarasuose

Balandžio 11 dieną Zarasų rajono policijos komisariate vyko moksleivių teisinių žinių konkurso „Temidė“ I etapas.
Konkurse dalyvavo mokinių komandos iš Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos ir Zarasų žemės ūkio mokyklos, sudarytos iš 5 dalyvių. Komandos žaidė Temidės protų mūšį, kurį vedė ankstesnių metų konkurso dalyvis ir nugalėtojas, Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos mokinys, Tadas Gasparavičius.
Komandos turėjo atsakyti į 30 klausimų apie Lietuvos respublikos Konstituciją, Baudžiamąjį ir Administracinių nusižengimų kodeksus, Kelių eismo taisykles, policijos rėmėjus ir vaiko teisių apsaugą. Abi komandos labai sklandžiai ir nedvejodamos įveikė jiems pateiktus klausimus, todėl galima buvo tikėtis puikių rezultatų.
Kol buvo skaičiuojami rezultatai konkurso dalyviams ir juos lydinčioms pedagogėms buvo suorganizuota atvirų durų valandėlė. Bendruomenės pareigūnai supažindino dalyvius su patekimo į policijos komisariatą tvarka, pristatė policijos komisariato struktūrą, papasakojo apie operatyvinės grupės darbą, apie laikinojo ir ilgalaikio sulaikymo kameras. Mokiniai turėjo progą pamatyti apklausos ir atpažinimo kambarius, policijos komisariato sporto ir treniruoklių salę bei šaudyklą, tarnybinius automobilius, tarnyboje naudojamas specialiąsias priemones.
Po įdomaus pasivaikščiojimo per policijos komisariatą buvo paskelbti konkurso rezultatai. Džiugu, kad mokiniai turėjo nemenką žinių bagažą. II-ąją vietą užėmė Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos mokinių komanda, kuri teisingai atsakė į 22 klausimus. Zarasų Žemės ūkio mokyklos mokinių komanda, teisingai atsakiusi net į 26 klausimus, užėmė I-ąją vietą. Komandos buvo apdovanotos Zarasų rajono policijos komisariato viršininko padėkomis ir simbolinėmis dovanėlėmis. Nugalėjusi komanda keliaus į II-ąjį moksleivių teisinių žinių konkurso „Temidė“ etapą, kur turės dalyvauti žaidime „Temidės pabėgimo kambarys“.
Tikimasi, kad šis konkursas motyvuos moksleivius įgyti dar daugiau teisinių žinių ir paskatins jaunuolius ateityje elgtis atsakingai ir pilietiškai.

Rosita Gurskaja, Zarasų rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja
Nuotraukos autorės

Atnaujinta 2018-09-03