2018-12-11

Atkurtai Lietuvai 100

Patyčių prevencija

Patyčių ir smurto prevencijos programos progimnazijoje

Korupcijos prevencijos progimnazijoje dokumentai 2017-2019 m.

Integruota lietuvių literatūros ir muzikos pamoka Juknėnuose
Išgirdę Juknėnų vietovardį progimnazijos 8b ir 8c klasių mokiniai bei folkloristai, kurie savo laisvalaikio didelę dalį praleidžia folkloro ansamblio „Čiūta“ repeticijose ir koncertuose, tikrai žinos, kur ta vietovė yra ir kaip ji susijusi su mūsų mokyklos gyvenimu. Kiekvienais metais progimnazijos 8 klasių mokiniai vyksta į Antano ir Motiejaus Miškinių etnografinę sodybą Juknėnuose. Ten prabėgo šių svarbių lietuvių literatūrai ir kultūrai žmonių vaikystė, jaunystės dalis, o mokslininko ir vertėjo Motiejaus Miškinio ir gyvenimo saulėlydis. Dažnai šiuolaikiškas žmogus daug žino apie užsienio rašytojus ir mokslininkus, bet apie šalia gyvenusių žmonių nuopelnus Lietuvai taip ir nesužino. Tad ši integruota lietuvių literatūros ir muzikos pamoka leido progimnazijos mokiniams pažinti ir suvokti, koks svarbus yra kiekvieno žmogaus indėlis į Valstybės, kurioje jis gimsta, gyvena, dirba, gerovę.
Birželio 6 d. rytą mūsų gausų būrį pasitiko šios sodybos direktorė Rimanta Gaidienė, kuri vedė pamoką apie spaudos draudimo laikotarpiu Lietuvos mokyklose vykusį mokymą. Mokiniai prie žvakės šviesos rašė grifelinėse lentelėse kreida, su žąsies plunksna „keverzojo“ popieriaus lape, patyrė bausmių skonį (klūpėjimą kampe ant žirnių iškėlus rankas), skaitė „graždankės“ tekstus. Taip pat edukacinės veiklos dalyviai turėjo galimybę daug sužinoti apie brolių Miškinių gyvenimą ir nuopelnus Lietuvai, pamatyti sodybos tvarte įrengtą slaptą mokyklėlę. Na o folkloristai ir jų vadovė Diana Skvarčinskaitė pristatė savo programą „Gimdyvių y karžygių DIDVYRE – MOTINA“. Skambėjo penkiastygių kanklyčių, lumzdelio, dambrelio, būgnelio garsai bei folkloristų atliekamos dainos, sutartinės, pasakojimai apie motiną, tokią svarbią visuose žmogaus gyvenimo etapuose. Mokiniai žaidė įvairius etnografinius žaidimus.
Šią edukacinę veiklą organizavo ir vykdė progimnazijos lietuvių kalbos mokytojos Andželika Vitkūnienė, Aušra Pupeikienė bei muzikos mokytoja Diana Skvarčinskaitė. Praturtinę savo žinias apie iškilius Lietuvos žmones bei motinų svarbą mūsų protėvių gyvenime, uždegę savo širdyse patriotizmo ugnį, grįžome į Zarasus.

Aušra Pupeikienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja
Andželikos Vitkūnienės nuotraukos

2018-06-06