2018-11-13

Atkurtai Lietuvai 100

Patyčių prevencija

Patyčių ir smurto prevencijos programos progimnazijoje

Korupcijos prevencijos progimnazijoje dokumentai 2017-2019 m.

„Šokolado kelias“ Trakuose, Kernavės piliakalniai ir kitos pramogos
Prieš pat rudens atostogas, spalio 26-ąją dieną, 7a, 7c ir 7d klasių mokiniai su auklėtojais važiavo į edukacinę išvyką – į Trakus, Kernavę ir Vilnių.
Pirmiausia skubėjome į Trakus. Čia mūsų laukė edukacinė programa „Šokolado kelias“. Pamoka vyko restorane „Šokolado sostinė“. Tai ypatingai rami vieta Trakų širdyje, kur galima pailsėti nuo miesto šurmulio ir paragauti gardžios kavos bei savo paties pagamintų saldainių. Čia visą laiką kvepia šokoladu... Čia gimė ir mūsų šokoladinės svajonės. Pasipuošę vienkartinėmis prijuostėmis ir kepuraitėmis klausėmės šeimininkės pasakojimo apie šokoladą, jo sudėtį, gamybos subtilybes. Už teisingus atsakymus buvome nudžiuginti saldžiais prizais, bet smagiausia buvo patiems gaminti gražuolius šokoladinius saldainius ir dalyvauti Gražiausio saldainio konkurse. Prisiragavę savo gamintų saldumynų, galėjome apsilankyti tame pačiame pastate esančiame Šokolado muziejuje. Stebėjome įspūdingas šokoladines skulptūras: spalvingus indėnus, riterius ant žirgų, dailiai pasipuošusias damas... Edukacinės programos pabaigoje už „saldų“ darbą mums buvo įteikti šokolado ekspertų pažymėjimai.
Palikdami Trakus, važiuodami palei Galvės ežero krantus, jau mąstėme apie kitą mūsų istorijai labai svarbią vietovę – Kernavę, esančią Širvintų rajone. Čia atvykę išvydome visus penkis Kernavės piliakalnius: Aukuro kalną, Mindaugo sosto kalną, Lizdeikos kalną, Įgulos kalną bei kiek tolėliau nuo jų esantį Kriveikiškio piliakalnį. Grožėjomės kerinčiais vaizdais (nuo visų piliakalnių galima stebėti visą Pajautos slėnį – nuostabią gamtos panoramą su ramiai banguojančiu Neries vingiu), fotografavomės, aplankėme Kernavės archeologinį muziejų, kuriame moderniai prikelta senovė. Specialiuose ekranuose stebėjome atkurtus įvairių laikmečių Kernavės vaizdus (per animaciją, dokumentinius filmus), o po ekranais galėjome pamatyti skirtingais laikotarpiais atrastus archeologinius radinius. Toks informacijos pateikimas labai padėjo įsivaizduoti, kaip prieš tūkstantmečius ar šimtmečius gyveno mūsų protėviai.
Pagaliau pasukome Vilniaus link. Kokia išvyka be pramogų „Akropolyje“?! Vieni prisiminėme (ar išmokome) savo čiuožimo įgūdžius ant „Akropolio“ ledo, kiti atsipalaidavome žiūrėdami filmą, treti tiesiog mėgavomės skaniais pietumis... Ir visi, žinoma, nusipirkome įvairiausių lauktuvių namiškiams.

Airinga Šapalaitė, 7c klasės mokinė
Vilmos Valainienės nuotraukos