2019-07-21
Progimnazija

Emblema

Kontaktai (QR)
Progimnazijos kontaktai

Skaitliukas
PageRank
Soc. tinklo parinktys
Progimnazijos svetainė:


Progimnazijos Facebook puslapis:


Korupcijos prevencija
Pranešk STT

Korupcijos prevencijos dokumentai

Psichologinė pagalba
Psichologinė pagalba
Informacija apie pedagoginės
psichologinės pagalbos teikimą


Klausk psichologo
Psichologinė pagalba
Tiesioginė psichologo
pagalba ir konsultavimas


SEU ir patyčių prevencija
Patyčių prevencijos programa

Socialinio ir emocinio ugdymo, patyčių ir smurto prevencijos programos progimnazijoje


„Už saugią Lietuvą“
Patyčių prevencijos programa

Nacionalinė socialinio saugumo kampanija
„Už saugią Lietuvą“Be knygos – kaip be batų

Vasarą Pauliaus Širvio progimnazijos moksleiviai atostogavo nepamiršdami knygų skaitymo. Rudenį, prasidėjus mokslo metams, lietuvių kalbos mokytoja Andželika Vitkūnienė pakvietė juos aprašyti skaitytas knygas.
5-8 klasių moksleiviai iš perskaitytų knygų išsirinkę po vieną, jiems didžiausią įspūdį padariusią, aprašė ant „bato“. Ne ant tikro bato, kurį galime apsiauti, ant nupiešto popieriaus lape. Kodėl ant bato? Ogi todėl, kad dauguma „širviečių“ be knygos jaučiasi kaip be batų. Moksleiviai kūrinius aprašė ant įvairiausių „batų“, nuo tinkančių avėti tik vasarą iki atspindinčių 19 amžiaus madą, kūrinio nuotaiką ar tinkančių ilgai kelionei literatūros kūriniu. Jie paneigė suformuotą nuomonę, kad literatūros profesionalų parengtame perskaityti privalomos literatūros sąraše nėra moksleiviams įdomių kūrinių. „Batai“ su knygų aprašymais eksponuoti progimnazijoje, dalis pateko į Zarasų viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrių.
Lapkričio 21 dieną vyko parodos „Be knygos – kaip be batų“ atidarymas. Atvyko „batų“ autoriai su mokytoja Andželika Vitkūniene ir Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos 4a klasės mokiniai su mokytoja Alicija Dumbraviene.
Kol „batų“ autoriai drąsinosi ir kaupė mintis, renginio dalyvius skambia liaudies daina sveikino dainorėlės Patricija Guogytė ir Emilija Venediktovaitė. Respublikinio moksleivių meninio skaitymo konkurso dalyvė Neda Novičenko padeklamavo Violetos Palčinskaitės eilėraštį apie pelėdą susirūpinusią skaitymu ir miške atidariusią knygyną. Įsidrąsinę širviečiai išsipasakojo. Urtė pasakojo, kad mėgsta siaubo knygas, o D.Walliams „Žiurkainis“ jai draugai rekomendavo. Deimantę labai nuliūdino paauglių iš knygos „Verksnių klubas“ (aut. Ilona Ežerinytė) likimai. Ievą suintrigavo knygos pavadinimas, Airingą sužavėjo K.Binkio „Atžalyno“ personažas Petras, nes panašus atvejis buvo jos klasėje. Dangirui patiko „Hobitas arba ten ir atgal“ (aut. J.R.R.Tolkienas) personažas burtininkas, Martynai – kūrinys apie paauglius, turinčius psichologinių sutrikimų.
Po širviečių pasisakymų ir respublikinio moksleivių meninio skaitymo konkurso dalyvės Airingos Šapalaitės padeklamuotų eilių mintis apie skaitymą išsakė ketvirtokai. Lėja susidomėjo ar personažas Ulfas nusiskuto barzdą, Mijai patiko knyga apie siaubų autobusiuką, nes mėgsta siaubo istorijas. O Danielius Vaitonis jau perskaitė knygą „Žiurkainis“, Vasaris Navickas pradėjo skaityti „Tarp pilkų debesų“ (aut. Rūta Šepetys), o Saulutė Keršytė po renginio iš bibliotekos pasiskolino knygą „Siaubų autobusas“ (aut. Paul van Loon). Mokytoja Alicija Dumbravienė džiaugėsi prasmingu renginiu, populiarinančiu knygų skaitymą, ketvirtokų – būsimų „širviečių“ pažintimi su progimnazijos veikla. Mokytoja Andželika Vitkūnienė džiaugėsi, kad mokiniai vertina knygas.
Kviečiame bibliotekos lankytojus parodą „Be knygos – kaip be batų“ aplankyti iki gruodžio 12 dienos.


Zina Černovienė, Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Inesos Dumbravienės nuotraukos


2018-11-23Direktorė
Aldona Navickienė

Aldona Navickienė

Gyvenimo aprašymas
(60 Kb, pdf)

Metų užduotys
(36 Kb, pdf)


Prašymas
Prašymas priimti mokytis

Dienynas
TAMO dienynas

Prisijungimas


„Vyturys“
Elektroninių knygų biblioteka moksleiviams

Skaitmeninė elektroninių knygų biblioteka moksleiviams
„Vyturys“


Perspėjimo sistema
Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistema (GPIS)

GPIS


Nuorodos

Zarasų švietimo centrasZarasų „Ąžuolo“ gimnazijaZarasų „Santarvės“ pradinė mokykla

Daugiau nuorodų ...

VK mokėjimo ir LRK pagrindų egzaminai
Egzaminai

Valstybinės kalbos mokėjimo ir Lietuvos Respublikos Konstitucijos pagrindų egzaminai