2019-08-19

Istorijos pamokos kitur ir kitaip

Balandžio pradžioje netradicines istorijos pamokas progimnazijos penktokams ir šeštokams vedė istorijos mokytojos Rimutė Morozovienė ir Gintarė Trukanienė. Šeštokai temą „Pirmasis pasaulinis karas“ nagrinėjo Zarasų krašto muziejuje, kur kartu su šio muziejaus darbuotoju Kęstučiu Vasilevskiu aiškinosi karo veiksmus mūsų krašte. Ypač plačiai buvo panaudota medžiaga apie prie Turmanto esančius ir geriausiai Lietuvoje išlikusius įvairius karo laikų įtvirtinimus. Po to mokiniai atliko muziejaus parengtas edukacines užduotis,5b ir 5c klasių mokiniai ir jų istorijos mokytoja Rimutė Morozovienė mokytis temos „Lietuvių tremtis ir pokario partizanų kovos“ vyko į Rokiškio rajono Obelių Laisvės kovų istorijos muziejų. Kadangi mokyklinis autobusiukas talpina tik 18 mokinių, tai nuvykti visai 5c klasei savo transportu padėjo Zarasų tremtinių sąjungos vadovas Rimantas Jurevičius. Obeliuose muziejaus vadovas penktokus supažindino su plačia medžiaga, sukaupta lietuvių laisvės kovoms pažinti, leido jiems paskambinti čia laikomu seniausiu Lietuvoje, 700 metų skaičiuojančiu varpu. O įdomiausia mokiniams buvo apsilankyti partizanų bunkeryje ir pajusti mažą dalelę to jausmo, kurį partizanai patirdavo net kelis metus. Edukaciją užbaigė užduotys ir prizai.
Pamokos, vykusios netradicinėje aplinkoje, ilgiau išliks mokinių atmintyje, skatins juos ir pačius vykti į įvairias vietas ir auginti savo asmenybę.

Progimnazijos socialinių mokslų mokytojų metodinės grupės informacija
Rimutės Morozovienės nuotraukos

2019-04-11