2019-11-22

Išvyka į M. ir A. Miškinių sodybą

Vėsoką, bet šviesų gegužės 14-osios rytą mes, aštuntų klasių mokiniai, kartu su lietuvių kalbos mokytoja Vilma Valainiene ir istorijos mokytoja Rimute Morozoviene bei Sibiro tremtį patyrusiu Rimantu Jurevičiumi vykome į Motiejaus ir Antano Miškinių literatūrinę-etnografinę sodybą Juknėnų kaime. Gražioje sodybos aplinkoje mus pasitiko muziejaus šeimininkė Rimanta Gaidienė. Vėjo genami, pirmiausia suskubome į gyvenamąjį namą. Jaukioje senoviškoje seklyčioje, patogiai susėdę aplink stalą, pristatėme parengtus namų darbus. Juk turėjome parašyti referatus apie poeto Antano Miškinio biografiją, asmenybę, kūrybą.Į mūsų atradimus labai gražiai įsiliejo Tautrimo ir Rapolo bei 8b klasės mergaičių sudainuotos patriotinės dainos. Klausėmės istorijos mokytojos R.Morozovienės pateikiamų svarbiausių faktų apie Sibiro tremtį: kodėl, kada, kokiais būdais buvo tremiami žmonės į Sibiro platybes. Mano tėtis Rimantas Jurevičius papasakojo apie tremtį iš asmeninės patirties. Jis nuoširdžiai pasakojo apie įsimintiniausius įvykius, sunkų darbą, šaltas, ilgas žiemas, išgyvenimus lageriuose.
Paskui muziejininkė R.Gaidienė, skambindama M.Miškinio varpeliu, pakvietė mus į M. ir A. Miškinių klėtį, „daraktorinę“ mokyklą. Tapome XIX a. pab. – XX a pr. lietuvių mokyklos mokiniais. Išsidalinome mokinio dėžutes (jose grifelinė lentelė, metalinis plunksnakotis, sąsiuvinis, kreidutė), pasimeldėme ir mokėmės rašyti. Nebuvo lengva, kaip atrodė iš pradžių. Paragavom ir drausminimo priemonių (žirnių kampe, lentelių su žeidžiančiais užrašais, labai nesaldžių kirčių liniuote per pirštus). Visos pamokos metu vadovė R.Gaidienė kalbėjo sodria rytų aukštaičių uteniškių tarme. Buvo labai neįprasta bei įdomi pamoka.
Po pertraukos gidė papasakojo mums apie A. ir M. Miškinius, aprodė jų gyvenamąjį namą. Visi baldai, indai, kiti rakandai senoviški. Tikrai jautėmės lyg būtume tame laikmetyje.
Labai paveiki ir įdomi integruota lietuvių kalbos, istorijos bei muzikos pamoka tikrai pavyko.

Deimantė Jurevičiūtė, 8b klasės mokinė
Emilijos Kutikovaitės nuotraukos

2019-05-16

Atnaujinta 2019-09-03

Atnaujinta 2019-11-04

nuo 2019 m. rugsėjo 23 d.

Atnaujinta 2019-09-26

Įsakymas dėl antkainio