2019-07-21

Vasaros atostogų projektas „Nuo teksto iki spektaklio“
Prasidėjus moksleivių vasaros atostogoms vyko projekto „Kūrybiniai tridieniai Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje ir padaliniuose“ renginys bibliotekos skaitytojams – literatūros kūrinio inscenizacijos tridienis „Nuo teksto iki spektaklio“.
Nors projekte dalyvavo skirtingo amžiaus Zarasų moksleiviai nuo antrokų iki dešimtokų, amžiaus skirtumas jiems nesutrukdė sukurti spektaklio bei susibendrauti. Renginį vedė ir vaikus teatro paslapčių mokė choreografė Sigita Mikalauskaitė bei teatro aktorė Kristina Mauruševičiūtė.
Literatūros kūrinio inscenizavimui ir spektaklio kūrimui buvo parinktas anglų rašytojo Mark Haddon kūrinys „Tas keistas nutikimas šuniui naktį“. Tai pasakojimas apie šiek tiek kitokį nei visi berniuką Kristoferį.
Užsiėmimai bibliotekoje vyko tris dienas. Pirmąją projekto dieną, birželio 27-ąją susipažinome, mokėmės pasitikėti vienas kitu ir nebijoti vienas prieš kitą atrodyti kvailai – juk mes visi „savi“. Taip pat mokėmės ir choreografijos paslapčių. Kiek pasitreniravę ir skaniai papietavę, kibome į tekstą. Pirmosios dienos pabaigoje buvo nuspręsta, kad Kristoferį vaidins Gytis.
Antrąją dieną pradėjome kurti spektaklio scenas, aptarėme tekstą, judesius, spektaklio eigą. Gytis nupiešė Oriono žvaigždyną, kuris buvo panaudotas spektakliui. Taip pat susikūrėme emocijų dėžutes – kaukes: liūdesio, nerimo, įsimylėjimo, pykčio, laimės ir pasitenkinimo. Galiausiai sukūrėme trumpą spektakliuką. Beliko laukti pasirodymo dienos.
Ką išmokome turėjome pademonstruoti paskutinę tridienio dieną – birželio 29-ąją. Salako miestelyje vyko šventė, kurios metu pasirodėme ir mes. Nors buvome gerai pasiruošę, tačiau nuvykę į Salaką dar parepetavome naujoje scenoje, ir dar spėjome aplankyti Salako bažnyčią. Grįžę iš bažnyčios suvaidinome savo spektaklį Salako miestelio šventės svečiams.
Projektas paliko didžiulį įspūdį tiek man, tiek kitiems projekto dalyviams. Pacituosiu Gytį: „Kad būtų daugiau tokių stovyklų. Ši stovykla labai praplėtė akiratį ir išmokė daug naujų dalykų. Susipažinome su aktorių ir spektaklių kūrėjų darbu.“
LKT

Projektą „Kūrybiniai tridieniai Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje ir padaliniuose“ remia Lietuvos kultūros taryba.

Airinga Šapalaitė, projekto dalyvė
Zinos Černovienės nuotraukos