2024-07-25
Palaikome kovojančią Ukrainą!

Slava Ukraini

Skaitliukas


ES remiami projektai

Tūkstantmečio mokyklos II

„Tūkstantmečio mokyklos II“
Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis

Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis
Kokybės krepšelis

„Kokybės krepšelis“
Keturios gamtos stichijos mokinių pažangai

„Keturios gamtos stichijos mokinių pažangai“


LR ŠMSM remiami projektai

Fizinio aktyvumo aikštelės įrengimas

Fizinio aktyvumo aikštelės įrengimas


Ugdymo turinio atnaujinimas (UTA)
UTA

Edukacinų išvykų žemėlapis
Žemėlapis

Virtualus edukacinių išvykų ir pamokų „kitur ir kitaip“ žemėlapis

Tėvų linija

Tėvų linija

Tėvų linija


Psichologinė pagalba
Psichologinė pagalba
Informacija apie pedagoginės
psichologinės pagalbos teikimą


Klausk psichologo
Psichologinė pagalba
Tiesioginė psichologo
pagalba ir konsultavimas


SEU ir patyčių prevencija
Patyčių prevencijos programa

Socialinio ir emocinio ugdymo, patyčių ir smurto prevencijos programos progimnazijoje


Psichotropinių medžiagų vartojimo prevencija
Askritiskas.lt

http://askritiskas.lt


Rūkymo prevencija
Nerūkysiu.lt

http://nerukysiu.ltProgimnazijos mokiniai „Draugotekos“ renginiuose

Spalio 11 dieną Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos šeštos klasės moksleiviai lankėsi Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje. Moksleiviai su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Andželika Vitkūniene dalyvavo projekto ,,Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka edukacinės programos „Draugoteka“ užsiėmime „Klaudija ir paguodos paieškos knygose“.
Dalyviai susipažino su literatūra pasakojančia apie paauglius netekusius namų ar dėl kitokių priežasčių priverstus keisti gyvenamąją vietą. Atlikdami kūrybines užduotis lavino kritinį mąstymą, analizavo skaitytą tekstą, patys kūrė istorijas, įgijo kultūrinės patirties. Diskutavo apie kitų kultūrų žmones, bendraamžius atvykusius iš kitų šalių. Dirbdami komandose ugdė komandinio darbo įgūdžius.
Edukacijos „Klaudija ir paguodos paieškos knygose“ veikla padėjo dalyviams įgyti kultūrinės kompetencijos per literatūrą.

***

Socialiniai santykiai su supančia aplinka svarbūs visiems, ypač vaikams ir jaunimui. Kur ir kaip sužinoti kaip geriau suprasti bendraamžius, suaugusiuosius, mokytojus, tėvus? Atsakymų į šiuos ir panašius klausimus galima rasti dalyvaujant edukacinės programos „Žaidžiame „Draugoteką“ užsiėmimuose. Jų yra penki.
Zarasų Paulaius Širvio progimnazijos 5a klasės moksleiviai su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Vilma Valainiene spalio 24 d. dalyvavo „Draugotekos“ užsiėmime „Klaudija ir paguodos paieškos knygose“. Lapkričio 9 ir 10 dienomis 5c ir 5a klasių moksleiviai su mokytoja Vilma dalyvavo užsiėmime „Saulė ir netikėti sprendimai knygose“.
Dalyviai susipažino su literatūra pasakojančia apie negalią turinčius, namų netekusius ar gyvenamąją vietą priverstus pakeisti asmenis, interaktyviais metodais analizavo situacijas knygose, nagrinėjo žaidimų ir knygų personažų portretus, diskutuodami sužinojo apie kitų kultūrų žmones. Sužinojo apie „Draugotekos“ žaidimo programėlę ir ją išbandė, apie knygų kolekciją ir knygomatą.
Moksleiviai dalyvaudami šiose veiklose susipažino su literatūros personažais, įgijo naujų, jiems naudingų kompetencijų, kurias pritaikys kurdami socialinius santykius su aplinka.
Šios veiklos yra Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekos ir jos partnerių vykdomo projekto „Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka“ dalis.

***

Lapkričio 7 dieną vyko Skaitymo iššūkio žaidimo dalyvių apdovanojimo renginys. Jame dalyvavusius Zarasų Pauliaus Širvio progimnazijos 6b klasės mokinius su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Andželika Vitkūniene renginio vedėjas Valdemaras Liudvinavičius pakvietė pirmiausia susipažinti. Kiekvienas dalyvis užsidėjęs ant galvos kartoninę lėkštę nežiūrėdamas piešė savo ar draugo portretą, kitoje pusėje užrašė vardą. Po smagaus žaidimo vyko viktorina „Draugoteka“ iš 20 klausimų apie projekto veiklas, mobiliąją programėlę „Draugoteka“, literatūros kūrinių ir žaidimo dalyvius, jų ypatumus ir tarpusavio sąsajas, knygomatą. Moksleiviai iš prie kiekvieno klausimo pateiktų keturių galimų atsakymų variantų rinkosi vieną, jų manymu teisingą ir rašė ant savo kartoninių lėkštelių.
Po paskutiniojo klausimo dalyvių laukė dar viena staigmena, iš viktorinos dalyvių tapo vertintojais. Pasikeitę flomasteriais su draugais ir klausydami renginio vedėjo skaitomų atsakymų jau kitokiomis spalvomis žymėjo savo užrašytus teisingus atsakymus. Daugiausiai taškų, net 17 surinko Arnas, pelnęs pirmąją vietą. Antroji ir trečioji vietos atiteko Dominykui ir Airidai. Jiems įteikti projekto organizatorių įsteigti prizai.
Džiaugiamės ir dėkojame jau dalyvavusiems projekto veiklose moksleiviams ir mokytojams už bendrystę, domėjimąsi bibliotekos veiklomis, meilę skaitymui.
Šiuo apdovanojimo renginiu projektas uždaromas, bet žaidimas vyks ir toliau. Kviečiame dalyvauti.
Projektas finansuojamas 2014–2021 m. Europos ekonominės erdvės ir Norvegijos finansinių mechanizmų priemonės „Kultūros prieinamumo plėtojimas ir kultūrinio švietimo stiprinimas“ lėšomis.


Zina Černovienė, Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Inesos Dumbravienės nuotraukos


Draugoteka
Direktorė
Aldona Navickienė

Aldona Navickienė

Gyvenimo aprašymas

Metų užduotys

Darbo laikas


Prašymas
Prašymas priimti mokytis

Vaikų maitinimas
Progimnazijos valgyklos valgiaraštis

15 dienų perspektyviniai
valgyklos valgiaraščiai
(6,9 Mb, pdf)

Vaikų maitinimo tvarkos aprašas
(195 Kb, pdf)

Įsakymas dėl antkainio
(40 Kb, pdf)

Dėl atsiskaitymo valgykloje
(256 Kb, pdf)

TAMO piniginės instrukcija
(364 Kb, pdf)


Atnaujinta 2024-02-21

Dienynas
TAMO dienynas

Prisijungimas


Bevielis tinklas
Bevielis progimnazijos tinklas (WiFi)

Bevielis progimnazijos tinklas (Wi-Fi)


Microsoft sertifikatas

Microsoft

Progimnazija yra „Microsoft“ sertifikuota
švietimo institucija

Prisijungti prie paskyros


Pilietiškumo mokykla
PM

„Vyturys“
Elektroninių knygų biblioteka moksleiviams

Skaitmeninė elektroninių knygų biblioteka moksleiviams
„Vyturys“


Nuorodos

Zarasų švietimo centrasZarasų „Ąžuolo“ gimnazijaZarasų „Santarvės“ pradinė mokykla

Daugiau nuorodų ...

Korupcijos prevencija
Pranešk STT

Korupcijos prevencijos dokumentai

Perspėjimo sistema
Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistema (GPIS)

GPIS