2022-07-06
Palaikome kovojančią Ukrainą!

Slava Ukraini

ES remiami projektai

Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis

Mokyklų aprūpinimas gamtos ir technologinių mokslų priemonėmis
Kokybės krepšelis

„Kokybės krepšelis“
Keturios gamtos stichijos mokinių pažangai

„Keturios gamtos stichijos mokinių pažangai“


LR ŠMSM remiami projektai

Fizinio aktyvumo aikštelės įrengimas

Fizinio aktyvumo aikštelės įrengimas


Skaitliukas
PageRank
Edukacinų išvykų žemėlapis
Žemėlapis

Virtualus edukacinių išvykų ir pamokų „kitur ir kitaip“ žemėlapis

Tėvų linija

Tėvų linija

Tėvų linija


Psichologinė pagalba
Psichologinė pagalba
Informacija apie pedagoginės
psichologinės pagalbos teikimą


Klausk psichologo
Psichologinė pagalba
Tiesioginė psichologo
pagalba ir konsultavimas


SEU ir patyčių prevencija
Patyčių prevencijos programa

Socialinio ir emocinio ugdymo, patyčių ir smurto prevencijos programos progimnazijoje


Psichotropinių medžiagų vartojimo prevencija
Askritiskas.lt

http://askritiskas.lt


Rūkymo prevencija
Nerūkysiu.lt

http://nerukysiu.lt


Progimnazijos mokinių augintinių paroda

Šiltą ir saulėtą birželio 17 dienos rytą mūsų mokyklos kieme vyko paroda „Mano augintinis“. Mokiniai ir jų tėveliai atsivedė savo augintinius, pasakojo apie jų veislės istorijas, augintinių priežiūrą, jų pomėgius. Visiems parodos dalyviams buvo labai smagu, pagaliau, po kelių metų pertraukos, susitikti mokyklos kieme ir linksmai praleisti laiką mokantis apie įvairiausius gyvūnus.Eglė Magaznieks, biologijos mokytoja, renginio organizatorė
Mindaugo Vitkūno nuotraukos
Andriaus Kalėdos nuotraukos iš bepilotės skraidyklės

Anglų kalbos pamoka Zarasų mieste

Dar sausio mėnesį su 8b klasės mokiniais surengėme anglų kalbos pamoką Zarasų mieste – aplankėme Griežtą, pėsčiųjų taku pasiekėme Skautų kalną, stabtelėjome prie Zarasaičio, baigėme trumpą kelionę Sėlių aikštėje. Visus lankytinus objektus mokiniai pristatinėjo anglų kalba, o ir keliaudami šnekėjome angliškai, kartojome, įtvirtinome žodyną.
Šįsyk tai buvo anos pamokos tąsa. Aplankytas obeliskas Sankt Peterburgo-Varšuvos traktui atminti, užsukome (pažinusiems buvo keista girdėti mus kalbančius angliškai) į Zarasų turizmo ir verslo informacijos centrą, pasiekėme apžvalgos ratą ir Zaraso pakrante nužingsniavome į Didžiąją salą, kur pasiekėme Skulptūrų parką. Čia ir buvo pamokos aptarimas, vaišinantis užkandėliais (maisto žodyno įtvirtinimas).
Pasižvalgymas po miestą – tai ne tik pamoka kitur, tai pirmiausia meilės savo gimtinei pamoka.


Jūratė Mardosienė, anglų kalbos mokytoja
Nuotraukos autorės
„Sekliai“ Vilniaus senamiestyje

Birželio 16 dieną 7a klasės mokiniai vyko Vilnių dalyvauti istoriniame edukaciniame užsiėmime „Vilniaus sekliai“. Atvykę prie Vilniaus arkikatedros jie susitiko su gide-edukatore, kuri, suskirsčiusi mokinius į grupes, įteikė jiems Vilniaus senamiesčio žemėlapius ir skyrė net 14 užduočių. Mokiniams reikėjo surasti 14 miesto objektų ir ten atlikti nurodytas užduotis. Reikėjo rasti užrašus prie slenksčio, lįsti į kiemelius ir ten perskaityti užrašus ant sienų ar pastebėti gyvūną ant stogo, skaičiuoti laiptus, pabaigti sakinius, objektų aprašymuose rasti specifinius terminus. Nužingsniavę maždaug po 16000 žingsnių, beveik visi mokiniai atliko daugumą užduočių (net gidė stebėjosi, kad ne vilniečiai nei pasiklydo, nei pervargo). Vėliau susipažinome su Bernardinų sodu, Sereikiškių parku ir Bonos renesansiniu sodu. Tada turėjome galimybę pasimėgauti pramogų centro „Akropolis“ malonumais. Į namus grįžome pilni įspūdžių ir Vilniaus senamiesčio nuotraukų, kurias kitais metais panaudosime istorijos projektiniame darbe.

Rimutė Morozovienė, 7a klasės auklėtoja
Nuotraukos autorės
Edukacija Molėtų observatorijoje

Birželio 16 dieną mūsų progimnazijos septintokai ir aštuntokai kartu su Visagino „Žiburio“ pagrindinės mokyklos mokiniais lankėsi Molėtų observatorijoje.
Mus pasitiko Molėtų observatorijos astronomas Saulius Lovčikas. Pažintinės-edukacinės ekskursijos metu turėjome puikią pamoką apie galaktikas, žvaigždynų susidarymą, pamatėme iš arčiau 165 cm skersmens didžiausią Šiaurės Europoje teleskopą. Sužinojome teleskopo sandarą, jo veikimo principą. Astronomas mums paaiškino, kas yra astronomija, ką ji tiria. Sužinojome, kokių rūšių būna teleskopai, kokie teleskopai yra didžiausi pasaulyje ir kodėl kai kurie teleskopai iškeliami į kosmosą. Mokiniai sužinojo, kas yra baltoji šviesa, kodėl žvaigždės yra spalvotos ir mirga. Mokiniai pasiteiravo, ar tikrai kosmose nėra ateivių... Astronomas mus patikino, kad mokslininkai kol kas jų buvimo neįrodė [...]


Loreta Norvaišaitė, fizikos mokytoja
Nuotraukos autorės
„Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorijos“ konkursą prisimenant

Šiemet jau 22-ąjį kartą vyko nacionalinis mokinių konkursas „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“. Šio konkurso organizatorius – Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras, konkurso partneris – Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Konkurso tikslas – ugdyti moksleivių pilietiškumą, sužadinti jų domėjimąsi Lietuvos okupacijų ir laisvės kovų istorija, ugdyti šio laikotarpio išmanymą, skatinti moksleivių kritinį mąstymą, kūrybiškumą ir tiriamuosius gebėjimus, puoselėti istorinę atmintį [...]

Gražvydas Gasparavičius, muzikos mokytojas
Eriko Černovo nuotrauka
Progimnazijos mokiniai dalyvavo Nacionaliniame mokinių pasiekimų patikrinime

2021-2022 mokslo metais progimnazijos 6, 8 klasių mokiniai dalyvavo Nacionaliniame mokinių pasiekimų patikrinime, kurio paskirtis yra suteikti objektyvios informacijos mokyklai, mokiniams ir mokinių tėvams (globėjams, rūpintojams) apie mokinių mokymosi pasiekimus.
Šių metų balandžio-gegužės mėnesiais atliktas 6 ir 8 klasių mokinių pasiekimų vertinimas naudojant NMPP testus: 6 klasės mokiniams – skaitymo ir matematikos testai, 8 klasės mokiniams – skaitymo, matematikos, gamtos ir socialinių mokslų testai.
Nacionalinis egzaminų centras automatiškai sugeneravo mokyklos, klasės ir mokinio pasiekimų ataskaitas (profiliai). Mokinio profilio ataskaitą galima individualiai aptarti su mokytoju. Mokyklos apibendrintos ataskaitos pristatomos progimnazijos svetainės „Dokumentų“ skyrelyje „Nacionalinis mokinių pasiekimų patikrinimas“. Tėvai ar mokiniai, pageidaujantys susipažinti su individualiais mokinio patikrinimo rezultatais, gali rašyti prašymą el. paštu gintautas.kerpiskis@sirviomokykla.lt. Direktoriaus pavaduotojas ugdymui išsiųs mokinio profilio ataskaitą tėvams/mokiniui.


Gintautas Kerpiškis, progimnazijos direktorės pavaduotojas ugdymui
Progimnazijoje paminėta Gedulo ir vilties diena

Gedulo ir vilties dienai mokiniai ruošėsi beveik visą savaitę. Įvairių klasių mokiniai darė šių metų dienos simbolius – ramunės ir rugiagėlės žiedus, o birželio 14 dienos ryte su šiomis gėlėmis rankose pirmą pamoką rinkosi į mokyklos aktų salę, kur vyko renginys. Jį pradėjo mokytojos Dianos Skvarčinskaitės parengto vokalinio instrumentinio ansamblio atliekama daina „Jei ne auksinės vasaros...“. Istorijos mokytoja Rimutė Morozovienė supažindino su tremties priežastimis, ypatybėmis, pasekmėmis ir pakvietė Zarasų vicemerą tremtinį Rimantą Jurevičių pasidalinti prisiminimais. Jis, naudodamas savo paties padarytas nuotraukas ir vaizdo medžiagą, įspūdingai papasakojo apie gamtos, gyvenimo ir darbo atšiauriame Magadano krašte ypatybes. Renginį užbaigė etnografinio ansamblio atliekama patriotinė daina.
Po pietų 7a klasės mokiniai dalyvavo miesto renginiuose, skirtuose šiai dienai. Jie stovėjo ir tylos minute pagerbė tremtinių atminimą prie tremtinių kryžiaus, dalyvavo Zarasų krašto muziejaus organizuotame renginyje.


Progimnazijos socialinių mokslų mokytojų metodinės grupės informacija
Mindaugo Vitkūno ir Rimutės Morozovienės nuotraukos
Direktorė
Aldona Navickienė

Aldona Navickienė

Gyvenimo aprašymas
(60 Kb, pdf)

Metų užduotys
(36 Kb, pdf)


Prašymas
Prašymas priimti mokytis

Orai Zarasuose
Dienynas
TAMO dienynas

Prisijungimas


Bevielis tinklas
Bevielis progimnazijos tinklas (WiFi)

Bevielis progimnazijos tinklas (Wi-Fi)


Microsoft sertifikatas

Microsoft

Progimnazija yra „Microsoft“ sertifikuota
švietimo institucija

Prisijungti prie paskyros


„Vyturys“
Elektroninių knygų biblioteka moksleiviams

Skaitmeninė elektroninių knygų biblioteka moksleiviams
„Vyturys“


Nuorodos

Zarasų švietimo centrasZarasų „Ąžuolo“ gimnazijaZarasų „Santarvės“ pradinė mokykla

Daugiau nuorodų ...

Perspėjimo sistema
Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistema (GPIS)

GPIS


Korupcijos prevencija
Pranešk STT

Korupcijos prevencijos dokumentai