Tradicinė viešnagė pas borutaičius
Įkėlė Administratorius· 2023-05-17 18:02:21

Į Pajiesyje (Kauno rajone) stovinčią rašytojo Kazio Borutos sodybą jau 30 metų kiekvieną pavasarį susiburia jaunieji poetai iš visos Lietuvos – Borutaičių draugijos dėka. Ir šiais metais gegužės 16 dieną čia vyko Kauno rajono Garliavos Jonučių progimnazijos Borutaičių draugijos surengta poezijos šventė-konkursas „Alio-alio! Pavasaris!“, skirta Simono Daukanto 230-osioms gimimo metinėms ir 30-ajam Borutaičių poezijos pavasarėliui paminėti [...]

Progimnazijos Kūrėjų klubo informacija
Andželikos Vitkūnienės nuotraukos

Išplėsta:

Į Pajiesyje (Kauno rajone) stovinčią rašytojo Kazio Borutos sodybą jau 30 metų kiekvieną pavasarį susiburia jaunieji poetai iš visos Lietuvos – Borutaičių draugijos dėka. Ir šiais metais gegužės 16 dieną čia vyko Kauno rajono Garliavos Jonučių progimnazijos Borutaičių draugijos surengta poezijos šventė-konkursas „Alio-alio! Pavasaris!“, skirta Simono Daukanto 230-osioms gimimo metinėms ir 30-ajam Borutaičių poezijos pavasarėliui paminėti.
Smagu, kad šioje tradicinėje šventėje mes, jaunieji kūrėjai iš Pauliaus Širvio progimnazijos, kasmet jaučiamės laukiami ir esame garbingai priimami jau septintą kartą. Kasmet dalyvaujame nelengvame kūrybiniame konkurse, ilgai jam ruošiamės, tobuliname savo gebėjimus ir... džiaugiamės būdami įvertinti reiklios komisijos.
Šiais metais – jubiliejiniais konkurso metais – mus vėl lydėjo sėkmė. Konkurso laureate tapo 7b klasės mokinė Mildutė Kuosaitė. O specialųjį prizą, kuris teikiamas kasmet už išskirtinius pasiekimus konkurse, Borutaičių draugijos pirmininkė Zigrita Petraitienė įteikė mūsų progimnazijos jauniesiems kūrėjams ir jų vadovei Andželikai Vitkūnienei, kasmet paruošiančiai konkursui būrį poetų ir nugalėtojų.
Šis renginys – tai tarptautinio festivalio „Poezijos pavasaris 2023“ dalis. Todėl buvo miela susitikti su žinomais rašytojais ir poetais Aldona Ruseckaite, Lina Buividavičiūte, mūsų progimnazijos įsteigtos Mažosios Pauliaus Širvio premijos laureatu Linu Daugėla, Ieva Gudmonaite, Martynu Pumpučiu, Zita Gaižauskaite, Zene Sadauskaite, aktoriumi Gediminu Storpirščiu.
Namo grįžome susiradę naujų draugų, dėkingi puikaus konkurso organizatoriams, pilni įspūdžių ir gerų emocijų. Pakeliui naujų minčių naujoms idėjoms sėmėmės Ukmergės vėjuotame piliakalnyje...
Dėkojame mūsų saugios kelionės globėjui vairuotojui Valdui Pupeikiui ir direktorei Aldonai Navickienei už palaikymą, padrąsinimą ir apkabinimus.


Progimnazijos Kūrėjų klubo informacija
Andželikos Vitkūnienės nuotraukos


2023-05-16