Gražūs laimėjimai respublikiniame konkurse „Kuriu - vaizdu, garsu, žodžiu“
Įkėlė Administratorius· 2023-10-10 23:07:56

Lietuvos mokinių eilėraščių ekranizacijų ir fotografijos bei poezijos konkursą „Kuriu - vaizdu, garsu, žodžiu“ antrus metus rengia Zarasų „Ąžuolo“ gimnazija ir Zarasų r. savivaldybės viešoji biblioteka. Šio konkurso tikslai yra sudominti mokinius įvairiomis meno rūšimis: literatūra, muzika, kūrinio ekranizacija, fotografija, populiarinti naujųjų medijų meną, skatinti išmokti kūrybiškai panaudoti skaitmenines technologijas, ugdyti mokinių saviraišką, kūrybinius gebėjimus. Konkurse dalyvaujantys mokiniai darbus galėjo pateikti į dvi sekcijas – eilėraščių ekranizacijų ir fotografijų bei poezijos [...]

Gražvydas Gasparavičius, muzikos mokytojas
Gitanos Kavaliauskaitės nuotraukos
Andriaus Kalėdos vaizdo medžiaga


Išplėsta:

Lietuvos mokinių eilėraščių ekranizacijų ir fotografijos bei poezijos konkursą „Kuriu - vaizdu, garsu, žodžiu“ antrus metus rengia Zarasų „Ąžuolo“ gimnazija ir Zarasų r. savivaldybės viešoji biblioteka. Šio konkurso tikslai yra sudominti mokinius įvairiomis meno rūšimis: literatūra, muzika, kūrinio ekranizacija, fotografija, populiarinti naujųjų medijų meną, skatinti išmokti kūrybiškai panaudoti skaitmenines technologijas, ugdyti mokinių saviraišką, kūrybinius gebėjimus. Konkurse dalyvaujantys mokiniai darbus galėjo pateikti į dvi sekcijas – eilėraščių ekranizacijų ir fotografijų bei poezijos.
Eilėraščių ekranizacijų sekcijoje konkursui pateikiami kolektyviniai vaizdo darbai, kuriuose pasirinkto žinomo poeto (lietuvių ar užsienio) eilėraščio interpretacija - sukurta daina arba kompozicija ir 2-5 min ekranizacija - originaliai ir kūrybiškai atskleista garsu ir vaizdu. Būtent čia savo jėgas nusprendė išbandyti tuomet dar septintokės (darbus konkursui reikėjo atsiųsti iki birželio 23d.) Marija Mechovičiūtė ir Viltė Šileikytė. Kiekviena jų sukūrė po dainą Zarasų krašto poetų tekstais: Marija – Fausto Kiršos, Viltė – Pauliaus Širvio. Merginų sukurtas dainas ekranizuoti padėjo Andrius Kalėda ir Justinas Gudavičius.
Rugsėjo 27 d. Zarasų rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje vyko šio konkurso laureatų apdovanojimų šventė. Konkurse dalyvavo per 100 dalyvių iš Utenos, Ignalinos, Visagino, Didžiasalio, Radviliškio, Kuršėnų, Skuodo, Vilniaus, Trakų, Pasvalio, Dusetų ir Zarasų. Eilėraščių ekranizacijas vertino Anykščių Jono Biliūno gimnazijos jaunimo kino klubo vadovė Renata Miškinienė, Zarasų kultūros centro kūrybinių industrijų skyriaus vedėjas Erikas Černovas ir režisierius, bardas Gintaras Andrijauskas. Mokiniai dainų ir video klipų kūrimui rinkosi V. Mačernio, F. Kiršos, P. Širvio, E. Mezginaitės, J. Degutytės, A. Baltakio, H. Radausko, A. Marčėno ir kt. poetų eiles. Komisijos sprendimu, trečiosios vietos diplomais ir prizais už Fausto Kiršos eilėraščio „Vis tiek man“ ekranizaciją apdovanoti Marija Mechovičiūtė ir Andrius Kalėda iš Zarasų P. Širvio progimnazijos. Už subtilų muzikos kūrimą apdovanota ir Pauliaus Širvio progimnazijos komanda „Progimnazija“ (Viltė Šileikytė ir Justinas Gudavičius). Tikiu, kad ir kituose konkursuose rungsis talentingi bei kūrybiški progimnazijos mokiniai, nebijantys išlaisvinti savo sugebėjimų.


Gražvydas Gasparavičius, muzikos mokytojas
Gitanos Kavaliauskaitės nuotraukos
Andriaus Kalėdos vaizdo medžiaga


2023-09-27

Vis tiek man Marija Mechovičiūtė Faustas Kirša